Má cesta 

Jmenuji se Veronika Laué. Narodila jsem se roku 1981. Moje přivdané příjmení je Klímová. Po rozvodu ho však již v pracovní oblasti nepoužívám, ačkoliv zůstává ještě administrativní položkou staré verze mého Já kdesi v papírech různých institucí

Moje rodné příjmení bylo Smutná. Když jsem začala víc vnímat sebe sama odrazem reakcí druhých, slýchala jsem často: "Smutná? Vždyť vy se pořád usmíváte!" nebo "Nebuďte smutná, buďte raději veselá!"..

Smutek je brán jako něco nepříjemného, něco co by mělo být jen chvíli, nebo raději vůbec. Smutek a jeho nejsilnější forma vyjádření – slzy, jsou brány jako slabost. Přitom je občas třeba tolik vnitřní síly na zpracování různých emocí! A dnes je zapotřebí veliké síly, pokud si chcete dovolit plakat, přestože to od narození bylo vaší přirozeností. Zvláště pro dospělé muže. Tělo krásně pláčem odplavuje nepotřebné emoce, křivdy a bolest. Slzy odplavují i fyzickou bolest. Smutek je velmi důležitá emoce, stejně jako kterákoliv jiná a její význam je dost často překroucený.

Dlouho jsem se ve svém příjmení necítila dobře. Přitom uvnitř jsem často opravdu bývala smutná a dost často jsem i plakala. Díky reakcím blízkých jsem se i já začala vnímat tak, že je se mnou něco špatně. Moje přecitlivělost. Brala jsem ji dlouho jako něco, na čem se musí pracovat, abych už byla "ta veselá".

Dnes už vím. Vím, že jsem smutek tak moc potřebovala proto, abych se mohla vyrovnat s bolestí. S bolestí ostatních lidí, zvířat, s utrpením celého světa. Naciťovala jsem to všechno už od útlého věku. Vše se mne dotýkalo velmi silně. Načítala jsem z ostatních lidí skryté emoce, to co mají v hloubi a neukazují navenek. Vždy to mnou proteklo jako voda. Neuměla jsem si s tím poradit, ale tělo vědělo, že smutek je jako lék na tu bolest, přestože nebyla úplně tak moje.

Ale pokud vás nechtějí nechat být smutnou, chtějí vás veselou, tak se snažíte smutek potlačit, skrýt za smích. Jenže když se smutek polyká, je jako tekutá temná pryskyřice, slepí vám v břiše vnitřnosti a transformuje se do vzteku. A já začala smutek polykat kolem puberty, kdy už bylo ukazovat slzy ve společnosti nevhodné. Hromadilo se ve mně mnoho smutku nejen toho mého, ale i smutku z celého okolí. Velmi dlouho.

A po prvním porodu, jako by ten vak v břiše naplněný vztekem, praskl. Naráz. Zase jsem to cítila všechno. Najednou, Bylo to jedno z mých nejtěžších období. I když jsem v průběhu života asi od 20 let navštěvovala různé semináře, sebe-rozvojové kurzy, různé "odblokovací a čistící" techniky, tak jsem se časem pořád vracela na výchozí bod.

K sobě.

A pokud si nevěříte kdo jste. Pokud nemáte víru v sebe sama, pak když se tam vrátíte, najdete tam zase jen to, v co jste schopni uvěřit.

Jakýkoliv seberozvoj, nové zážitky vás vystřelí do prožitků a emocí, které vás naplňují, jsou úžasné a baví vás. Ale když se pak na čas zastavíte, vrátí vás to k vaší podstatě. A tam najdete zase jen to, čemu věříte.

Víra je jeden z nejsilnějších tvořících aspektů. Víra v lásku dělá lásku tím čím je. Víra v dobro dělá dobro. Víra ve vás, vytváří vás.

Dnes jsme bohužel slovo víra zaměnili za slovo věda. Potřebujeme důkaz abychom mohli věřit. Jenže víra není věda. Není to vědět. Věda je spíš pro mysl, ale víra je v srdci. Je to pevné přesvědčení.

A já se učila celý život do sebe vkládat hodnoty a věci abych věděla, co obsahuji a mohla tak sama před sebou obstát.

Až v dospělém věku jsem pochopila jak moc jsem se mýlila.

Moc mi v tom všem pomohlo, když mi v roce 2016 do života vstoupila RAKOVINA. Přesněji rakovina děložního čípku. Bylo mi dáno půl roku života a jako jediné možní řešení byla operace, vyjmutí dělohy a vaječníků. Moje přesvědčení a víra, která mě celý život provázela však byla jiná než ta, kterou mi chtěli nabídnout lékaři. Věděla jsem, že si jen pouhou operací nevyřeším příčinu, kvůli které se dostalo mé tělo do nerovnováhy a manifestovalo onemocnění. Zvolila jsem tedy jinou cestu. Cestu přeměny. Každý máme tu svou a proto mi není dovoleno soudit, kdo si vybere jakou cestu ke zdraví. Ta, po které jdete, je vždy TA SPRÁVNÁ. Je třeba poslouchat své srdce. Mě to moje srdce vedlo nevyšlapanou cestou. A ke zdraví mě přivedlo. Dnes vím, že jsem tím vším měla projít, abych lépe mohla pochopit, co se děje v člověku, který rakovinou či jiným chronickým onemocněním prochází. K mé schopnosti se vcítit do druhého člověka tak přišla i osobní zkušenost, která je nejcenější. Zkušenost, že vše je možné, když uvěříte.

Při jakékoliv práci na sobě je třeba přistupovat tak, že vše ke spokojenému životu ve mně bylo obsaženo hned při zrození. Když věřím kdo jsem, není třeba důkazů, není potřeba dokazovat sobě ani druhým.

A smutek? Ten teď vnímám jako kteroukoliv jinou emoci. Je darem, abych mohla cítit v srdci lásku přestože třeba prožívám současně bolest. Emoce nás nedefinují, spíše námi protékají, a vždy když si některou v sobě uzavřete, čeká, až ji pustíte zase dál.

Pro mě bylo zásadní přijetí svého daru, který byl na začátku mnou vnímám spíš jako přítěž. Že dokážu vidět neviditelné, nacítit to, co je skryto. Vnímám vžité masky lidí a to, co je vedlo k tomu, že se rozhodli je vzít za své. Když se maska, nebo spíš vrstvy jednotlivých masek, nosí dlouho, postaví se na nich naše identita. Je pak těžké je vůbec jen vidět, natož si je chtít dobrovolně sundat. S nimi však přicházíte o ten nejkrásnější dar, o dar života. Život není jen časový sled, ale je o prožívání událostí, které se dějí. A čím více jste sami sebou, autentičtí, tím více vžijete. Změní se úplně způsob s jakým k sobě přistupujete, způsob, s jakým přistupujete k ostatním. A to za tu chvíli nepohodlí určitě stojí.

Ráda vám budu průvodcem krajiny smutku, strachu i bolesti, abyste si tam mohly najít své nevyzvednuté poklady.

V úctě a s láskou, Veronika Laué

Zde jsou mé osobní zkušenosti a pár různých dovedností, ke kterým mám certifikáty:

Refit S. H. s. r. o.

2010/2011 : Masér - s týdenní praxí ve slatinných lázních Toušeň, Osvědčení MZDR 924/2009.

2010: Reflexní terpaie plosky nohy, certifikát.

2011: Diagnostika I., certifikát.

Mgr. Jana Hašplová

2012: Lektorský výcvikový kurz masáží dětí a kojenců I.stupeň, základy aromaterapie a diagnostiky TČM pěti elementů, osvědčení.

2012: Lektorský kurz II. stupeň, masáže pro těhotné a starší děti, aromaterapie pro období těhotenství, porodu a šestinědělí, osvědčení.

2012: Lektorský kurz III. stupeň, cranio-sakrální terapie, osvědčení.

2012: Lektorský kurz IV. stupeň, technika chelation, energetické čištění prostor, harmonizace a očista rodinných vzorců, psychohygiena terapeuta, osvědčení.

2014: Lektorský kurz V. stupeň, technika lymfodrenáže pro děti, osvědčení.

2014: Lektorský kurz VII. stupeň, technika čištění, léčba ducha, osvědčení.

Denisa Říha Palečková a Richard Vojík

2019: CORE TOUCH® I., celostní smyslná masáž, vaginální mapování, intimní masáž pro muže, intimní masáž pro ženy, anální masáž, anální mapování, masáž dutin, certifikát EASE.

Petr Zachariáš

2020: Intenzivní kurz Matrie Mediky 1 + 2

2020: Kurz Materie Medika pro pokročilé

Alberto Villoldi

2021: Šamanská energetická medicína, certifikát.

Olga Binklere-Blate

2022: Aura-soma, 4 denní seminář o barvách a systému Aura-soma.

Bruce Lipton

2021/2022: Biologie přesvědčení, certifikát.

přibližně v roce 2003 absolvování odblokace kineziologie One Brain u Růženky Sionové

rok 2006 týdenní seminář se Zorkou Moulisovou a Ludmilou Horákovou. V témže roce započaly také individuální terapie a léčení přírodními silami s Jarmilou Čečetkovou.

rok 2009 seminář v Hartmanicích, vodní techniky s Blankou Kolářovou - Sudíkovou a aromaterapie a uctívání ženy s Tamarou Melissou.

rok 2010 víkendový seminář etikoterapie s Mudr. Vladimírem Vogeltanzem.

od narození syna v roce 2012 první zkušenosti s homeopatií a prohloubení zájmu o psychosomatiku. Studium domácí s použitím odborných studijních materiálů mě provází téměř celým životem, první knihy odborné týkající se psychologie, sexuality apod. jsem studovala asi od 12 let. Repertoár knih je obrovský, proto nejsem schopna sem vypsat všechny, ale mohu vyzvednout hrstku autorů jako je Neal Donald Walsh, Don Miquel Ruiz, Dan Millman, Dr. Dietrich Klinghardt, Ruediger Dahlke, Vera Kasseman, Brandon Bays, Jiří Janča, Július Pataky, Wolf-Dietr Storl, Ulrike Hinrichs, David Deida, Jaroslav Svoboda, George Vithcoulkas, W. Boericke, J. T. Kent, Rajan Sankaran, Dr. Tinus Smith, Franc Kusse M. D., Candance D. Pert Ph.D, Clarissa Pinkola Estés, Barbara Ann Brennan, Petr Zachariáš a velká spousta dalších z oblasti duchovního vzdělávání, homeopatie, léčitelství, fytoterapie, aromaterapie, reflexní terapie, kineziologie, tantry, psychologie, zejména podrobně i typologie podle Junga, psychosomatiky, dále i detailně Bachovy květové esence, numerologické a astrologické vědy, tradiční čínskou medicínu, zejména pentagram a orgánové hodiny. Zajímám se i o kvantovou fyziku, kvantové léčitelství, šamanismus a čištění prostor a osob, Germánskou novou medicínu, léčba drahými kameny apod.

Během rodičovství, kdy přišla na svět ještě dcera, jsem prošla kurzy od Katky Králové Výchova Nevýchovou, Zážitkový kurz Nevýchovy, Základní kurz Nevýchovy a jejich posledním novým Kurzem Nevýchovy. Jejichž součástí není jen výchova jako taková, ale vlastně zdravá komunikace a je třeba sebrat odvahu a měnit vzorce, které jsou nefunkční a toxické nejen pro naše prostředí, ale i pro nás samotné.

V roce 2017 jsem založila také tento blog DOTEKLOMI.CZ kam sepisuji vše co skrze mne přichází.

V roce 2018 jsem byla na pobytu ve tmě. Předcházelo tomu samozřejmě těžké období, které se týkalo nejenom vztahů kolem mne, ale i mého zdraví, kdy jsem procházela samoléčbou rakovinného nádoru na děložního čípku. Nechci tu však u někoho vzbudit pocit, že bych mu mohla dát přesný návod na uzdravení, protože u každého je to individuální. Ale každá zažitá zkušenost měla za následek můj rozvoj a to, že jsem si ujistila víru ve svůj dar.

Dále jsem nově členem Mentoring Clubu Petra Zachariáše, který pořádá kurzy a homeopatické vzdělávání u nás v Čechách. Homeopatii studuji ve svém volném čase formou samostudia materií mediky od více autorů.

Dále se věnuji malbě energetických obrazů, které jsou vystaveny ZDE. Také je možné zakoupit první díl ze série LABUTÍCH SRDCÍ, s podtitulem Skok do temnoty. Jedná se o knihu, která připravuje svým tématem na očistu traumat, jejich znovu prožití a doléčení skrze pochopení. Další texty v druhé části knihy pak slouží k vědomé práci na svých stínech a jejich potřebné integraci. Druhý díl s podtitulem Světelná cesta, který právě vzniká pak bude sloužit k ukotvení vysokých frekvencí v našich tělech a vědomé propojení se s našimi jemněhmotnými vrstvami těla. Vchází se zde do pravdy skrze uvědomění si všech klamů, iluzí, lpění, falešných příběhů, na kterých jsem závislí a těžko se nám od nich upouští. Cestou je uvědomění si a integrovaní si své vlastní svobody, která nám nikdy nebyla odňata, pouze jsme se ji dobrovolně vzdali. 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky